Pomnik Demokracji

W centrum Bangkoku w Tajlandii znajduje się piękny pomnik, który opowiada raczej mylącą historię o rewolucji syjamskiej z 1932 roku.

Pomnika Demokracji w Bangkoku nie można przeoczyć, ze swoimi czterema skrzydłowymi konstrukcjami rozciągającymi się na 24 metry w niebo, otaczającymi centralny pomnik z rzeźbioną na kamieniu konstytucją na ruchliwym skrzyżowaniu jest bardzo widoczny.

Reliefy u podstawy każdego skrzydła pokazują pro-militarne obrazy propagandowe, przedstawiające tajskich żołnierzy jako obrońców ludu i bohaterów uwielbiających demokrację. Wzniesiony w 1939 roku, pomnik miał wesprzeć reżim wojskowy, który przejął kontrolę nad krajem podczas zamachu stanu siedem lat wcześniej.

Podczas gdy żołnierze na pomniku są przedstawiani jako walczący o pomyślną przyszłość demokratycznej Tajlandii, Syjamska Rewolucja nastąpiła bez jakiegokolwiek rozlewu krwi i rozegrała się w czasie panowania króla Prajadhipok, który był akurat na wakacjach. W końcu król został wygnany i po prostu zrzekł się tronu.

Podczas gdy Pomnik Demokracji może być całkiem nie na miejscu, jeśli chodzi o poparcie militarnie ustanowionego rządu, punkt orientacyjny był miejscem wielu protestów przeciwko późniejszym reżimom wojskowym w 1973 i 1992 roku. Bez względu na polityczny bagaż związany z tym miejscem, pozostaje imponującym dziełem pracy rzeźbiarskiej.

Gdzie znajduje się Pomnik Demokracji w Bangkoku?

Zajmuje rondo na skrzyżowaniu drogi Ratchadamnoen Klang i drogi Dinso

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Phra Nakhon
Bangkok, 10200
Tajlandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.