Wyspa Kurczak (Chicken Island)

Gdy płyniesz łodzią przez krystalicznie błękitne Morze Andamańskie i mijasz wyspę za wyspą, nagle patrzysz w górę i dostrzegasz nie typowy widok. Z jednej z wysp wyrasta gigantyczna głowa kurczaka.

Wielki kamienny kurczak pilnuje stada skaczących na wyspę turystów, jak kwoka, która strzeże piskląt. Zamiast piór, ma na sobie warstwę bujnej zieleni. I choć podobieństwo skały do głowy kurczaka z górskim garbem za nim jest oczywistą atrakcją turystyczną, w okolicach można znaleźć dużo więcej ciekawych miejsc.

Wyspa Kurczak (Chicken Island) w Tajlandii intryguje nie tylko z powodu nietypowego wyglądu, ale także ze swojej nieprzewidywalności. Jest tu niezamieszkana i prawie dziewicza, piaszczysta plaża, która pozostaje niezagospodarowana, z wyjątkiem jednej małej chaty z przekąskami.

Wyspa Kurczak zasługuje na to, aby zostać tu chwilę. Plaża jest spokojna. Wizyta w czasie odpływu pozwoli Wam przejść przez most lądowy, który wyrasta jakby znikąd i prowadzi na wyspę Tup, mniejszą, słoneczniejszą wyspę, której plaża zalewa się podczas przypływu. Widoki podczas nurkowania z rurką (snorkling) daje tutaj jedne z najlepszych widoków, z szeroką różnorodnością podwodnego życia, które pływa tuż obok Waszych masek.

Oczywiście raz na jakiś czas natkniecie się na łodzie wycieczkowe zatrzymujące się na godzinę, aby turyści mogli zrobić zdjęcie dziwacznej formacji skalnej i zanurkować na rafie koralowej, ale obszar ten jest w dużej mierze nietknięty z powodu tego, jak wiele innych wysp jest do zbadania w okolicy.

Informacje praktyczne o Wyspie Kurczaku (Chicken Island)

Wyspa Kurczak w Tajlandii znajduje się około 30 minut łodzią od zachodniego wybrzeża Krabi. Możecie wynająć łódź w jednej z firm turystycznych na Krabi lub także wybrać się tu łodzią z plaży Ao Phra Nang.

Strzeżcie się przypływu lub gwałtownego oceanu poza sezonem. Zawsze obecny element odrobiny niebezpieczeństwa jest tym, co sprawia, że turyści powracają tu z roku na rok, ale może on też dosłownie zmieść Was do morza lub nawet zatopić łódź.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Chicken Island
Tambon Ao Nang
Tajlandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.