Mumia medytującego mnicha Luang Pho Dang

Po tym, jak zmarł w wieku 79 lat podczas medytacji, buddyjski mnich Luang Pho Dang został zamknięty w szklanej trumnie w świątyni na wyspie Ko Samui w Tajlandii i pozostawiony w pozie mudry ze złożonymi nogami w kwiat lotosu. Obecnie, 20 lat później, jego ciało pozostało niezwykle dobrze zachowane.

Po swojej śmierci zmumifikowany mnich Luang Pho Dang znajduje się w uroczej tajskiej świątyni Wat Khunaram na wyspie Ko Samui w Tajlandii. Mnisi w świątyni założyli okulary przeciwsłoneczne na puste oczy mumii, aby mnich nie wyglądał tak makabrycznie i nie przeszkadzał odwiedzającym dzieciom i innym ludziom, którzy przychodzą do świątyni, aby złożyć hołd swoim Bogom.

Zdjęcia radiologiczne mumii pokazały, że nadal nosi on swoje protezy, a po śmierci stał się wylęgarnią rodzimego gatunku gekona. Jaszczurki składają jaja we wnękach jego ciała, pod skórzastą skórą. Jego tkanka mózgowa i układy narządów są wyjątkowo nienaruszone, choć niewielkie z powodu odwodnienia i uschnięcia.

Informacje dojazdowe

Świątynia Wat Khunaram, na której znajduje się mumia medytującego mnicha Luang Pho Dang, znajduje się na wyspie Ko Samui (Tajlandia), na południe od drogi 4169, pomiędzy Th Ban Thurian oraz Th Ban Hua.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Ko Samui, 84320
Tajlandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.