Zły Chłopiec (Bad Bad Boy)

Kilka lat temu w Helsinkach pojawił się duży posąg małego dziecka sikającego wesoło do wody, który został przez twórcę Tommi Toija nazwany "Bad Bad Boy" (Zły Chłopiec).

Mając 8,5 metra wysokości, z zaskoczonym wyrazem twarzy i sympatycznym rumieńcem, sikający posąg Zły Chłopiec (Bad Bad Boy) został po raz pierwszy zaprezentowany w sierpniu 2014 roku we wschodnim porcie w Helsinkach (Finlandia) jako część wystawy Mutatis Mutandis autorstwa artysty Tommi Toija wyprodukowanej przez Muzeum Sztuki Amosa Andersona. Oryginalnie statua stała przy terminalach promowych i rozrywkach turystycznych na nabrzeżu.

Po zamknięciu wystawy w październiku 2016 roku posąg sikającego Złego Chłopca został przeniesiony do stałego miejsca w zachodnim porcie miasta, na obrzeżach budynku, w którym mieści się Muzeum Komputerów i Konsol w Helsinkach. Niektóre kąty zdjęć mogą sprawiać wrażenie, że posąg jest teraz używany do podlewania terenów zielonych, jednak nie martwcie się - Bad Bad Boy po prostu sika na chodnik.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

9 Tyynenmerenkatu
Helsinki
Finlandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.