Jal Mahal

Położony na środku jeziora Man Sagar, sztucznego zbiornika utworzonego w 1596 roku, Jal Mahal (lub "Pałac Wodny", Jaipur, Indie) wydaje się zbudowany na wodzie. Wcale tak jednak nie jest, a część budynku ukryta pod wodą ma jeszcze cztery poziomy .

Pomimo nazwy Jal Mahal (Pałac Wodny), budynek nigdy nie miał być pałacem, ale został pomyślany jako schronisko myśliwskie dla miejscowego Radży. W XVI wieku poważna susza zmusiła mieszkańców do zbudowania tamy, tworząc jezioro, które zalało dolne części Jal Mahal.

W XVIII wieku zalany wodą pałac w Jaipurze został odnowiony, a obszar jeziora powiększony. Przez większą część historii świątyni odwiedzający mogli przepłynąć gondolami przez wody jeziora, aby odwiedzić historyczny pałac Jal Maahal w Indiach, który od linii brzegowej wygląda prawie tak, jakby był nadal w użyciu.

Obecnie zatopiony pałac wodny Jal Mahal w Jaipur (Indie) jest niedostępny dla turystów, choć planowane jest przekształcenie go w restaurację. Odwiedzającym, którzy chcą zobaczyć budynek, wystarczy widok z lądu, który jest jeszcze bardziej spektakularny wieczorami, gdy starożytny Pałac Wodny jest oświetlony i wygląda, jakby właśnie miało na nim miejsce jakieś tajemnicze nocne spotkanie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Jaipur, 302002
Indie
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.