Współrzędne geograficzne:
18°20'37"N, 64°55'46"W

Zamek Czarnobrodego

Położony na pięknych Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, zamek Czarnobrodego (Blackbeard's Castle) jest popularną atrakcją turystyczną opartą na historii piratów i przemytników. Historii, która nie musi być prawdziwą.

Będąc jednym z pięciu narodowych zabytków znajdujących się na Wyspach Dziewiczych, zamek Czarnobrodego, który jest właściwie dość prostą wieżą, został zbudowany w 1679 roku jako wojskowa strażnica duńskich kolonistów.

Budynek był pierwotnie znany jako Wieża Skytsborg, co oznacza "wieżę nieba" i faktycznie nazywał się tak przez wiele lat, zanim obecny imiennik wieży dotarł do tego regionu. Czarnobrody działał w okolicach Wysp Dziewiczych (Virgin Islands) na początku XVIII wieku i nie jest wykluczone, że wykorzystywał starzejącą się wieżę jako bazę operacji, ale nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tego.

Pomimo braku dowodów i nieprawdopodobnych dat w opowieści o Czarnobrodym, historia przedstawiająca wieżę jako centrum dla jego niegodziwych interesów nadal się mnożyła i w pewnym momencie spuścizna piracka przejęła całą tożsamość wieży.

Obecnie zabytkowy kamienny punkt widokowy stanowi centralny punkt dobrze prosperującego przemysłu turystycznego skupionego na wyczynach Czarnobrodego. Z postacią tak legendarną, jak Czarnobrody, bezbarwne fakty znaczą  znacznie mniej niż romantyczne opowieści.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Blackbeard's Castle
Charlotte Amalie
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.