Zamek Orawski

Zamek Orawski jest niesamowitym i majestatycznym miejscem, zbudowanym wysoko na skalistym klifie nad krętą rzeką Orawą. Jest to jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków na Słowacji, którego historia sięga XIII wieku.

Długa historia zamku Orawskiego na Słowacji zaczyna się jako koszary wojskowe zbudowane po inwazji Mongołów w celu obrony ówczesnego Królestwa Węgier. Siedem wieków później nadal stoi, obecnie jako rozbudowany neogotycki zamek, o którym krąży w folklorze wiele unikalnych mitów i legend.

Co ciekawe, efektowna fasada została wykorzystana jako miejsce kręcenia transylwańskiego zamku hrabiego Orloka w niemym filmie z 1922 roku pod tytułem "Nosferatu", co stanowi powód do sławy, który dodaje mu uroku.

Wewnątrz zamku znajduje się muzeum zamkowe, które prowadzi zwiedzających przez salę rycerską, galerię obrazów, pokój z bronią i kolekcję wielu naukowych i archeologicznych artefaktów.

Informacje praktyczne

Cena wstępu do Zamku Orawskiego na Słowacji wynosi około osiem euro za osobę, a jeśli chcecie robić zdjęcia podczas zwiedzania, będzie to kosztować dodatkowe trzy euro. Podczas głównego sezonu turystycznego w warowni organizowane są wspaniałe nocne wycieczki.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

2251
Oravský Podzámok
Słowacja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.