Zamek Midlothian

Często zdarza się, że nauczyciele mają zupełnie inne życie poza swoją klasą, ale niewielu z nich ma równie interesujące zajęcia pozalekcyjne, jak kanadyjski nauczyciel gimnazjum Peter Camani. Od połowy lat siedemdziesiątych, oprócz bycia nauczycielem, budował on także masywny i raczej przerażający zamek.

Zainspirowany przez druidów i starożytnego Brytyjczyka, Camani wypełnił zamek i jego tereny smokami oddychającymi ogniem, łukami w kształcie otwartych ust i niesamowitym lasem rzeźb w kształcie drzew. Sam zamek Midlothian w Kanadzie ma nawet loch. Najbardziej charakterystyczną cechą zamku są jednak setki krzyczących betonowych głów, które nauczyciel umieścił na swoim terenie, w tym gigantyczny łeb na szczycie wieży zamkowej.

Według słów artysty: "Wśród głów i dysków samotność parku otacza gościa osobliwą ciszą, ciszą zarówno cichą, jak i niepokojącą, przenikniętą jedynie niesamowitym krzykiem pawia".

Jak dojechać do zamku Midlothian w Ontario?

Należy kierować się drogą nr 11 na północ od Toronto, po czym zjechać na Burk's Falls, dalej drogą Ontario St na północ przez miasto, skręcić ostro w lewo w drogę 520 w kierunku Ryerson na zachód, po czym skręcić w lewo w drogę Midlothian Road, dalej na zachód.

Zamek Midlothian w Kanadzie nie jest oznaczony, ale trudno przeoczyć krzyczące głowy o wysokości 6 metrów. Artysta Peter Camani nie ma problemu, aby chodzić po zamkowych ogrodach, jednak oczywiście nie wchodźmy bez zaproszenia do samego domu.

Raz do roku na terenie zamku odbywa się festiwal muzyczny Harvest Music Festival.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

981 Midlothian Road
R.R.#1
Burk's Falls, Ontario, P0A 1C0
Kanada
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.