Zamek Mars Cheese Castle

Niektórzy ludzie jedzą ser. Inni go robią. Jeszcze inni go sprzedają. A niektórzy, jak rodzina Ventura, honorują go wspaniałym zamkiem położonym przy drodze I-94.

Od 1957 roku zamek Mars Cheese Castle z dumą sprzedaje szeroką gamę serów i produktów pokrewnych podróżnikom, którzy chcą zabrać ze sobą pamiątkę z podróży po Wisconsin.

Pierwotnie otwarty w 1947 roku jako stacja benzynowa (która spaliła się 10 lat później), zamek Mars Cheese Castle ostatecznie wyrósł na największego, najstarszego, najwspanialszego dostawcę sera na skrzyżowaniu 1-94 na autostradzie Wisconsin Highway 142 oraz na miejsce, które kiedyś Milwaukee Journal Sentinel nazwało "Najbardziej widocznym sklepem z serem w Wisconsin".

Sklep został nazwany nie po planecie Mars, ale po pierwotnym właścicielu, Mario Ventura Sr., choć ten szczegół nie powstrzymał lokalu od włączenia niewielkiego motywu przestrzeni kosmicznej do loga zamku.

W 2011 roku plany poszerzenia drogi I-94 zmusiły właścicieli zamku Mars Cheese Castle w Wisconsin do opuszczenia sklepu, z którego korzystali od ponad 50 lat. Zamiast opłakiwać utratę ukochanej fortecy, właściciele skorzystali z okazji, aby zaktualizować wizerunek sklepu. Podczas gdy wieżyczki na dawnej elewacji budynku sugerowały jedynie zamek, to nowy, większy sklep wyposażony został w most zwodzony i wieżę strażniczą. Miejsce stało się pełnoprawną siedzibą "króla serów".

Choć ser jest oczywiście główną atrakcją, zamek Mars Cheese Castle w Wisconsin sprzedaje także rozmaite mięsa, artykuły piekarnicze i bibeloty o tematyce serowej, w tym najważniejszą pamiątkę stanową, słynną czapkę z serpentynami z Wisconsin.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

2800 West Frontage Road
Kenosha, Wisconsin, 53144
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.