Zamek Curwood Castle

Chociaż Owosso w stanie Michigan zawiera jedne z najbardziej luksusowych zabytkowych domów na całym środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, jeden wyróżnia się spośród innych. Zamek Curwood Castle został zbudowany w 1923 roku i wygląda jak wyjęty prosto z romantycznej normańskiej bajki.

Pisarz James Oliver zbudował wspaniały zamek Curwood w swoim rodzinnym mieście i sam wybrał płyty chodnikowe zdobiące jego zewnętrzną stronę. Swoje powieści przygodowe napisał z najwyższej wieży z widokiem na rzekę Shiawassee. Zalesione otoczenie służyło nie tylko jako scenariusz jego opowieści, ale także zachęcało go do działania na rzecz ochrony środowiska.

James Oliver Curwood mieszkał w swoim zamku tylko przez pięć lat przed śmiercią w 1927 roku. Budynek służy teraz jako muzeum, a okoliczne tereny jako park.

Informacje dodatkowe

Zamek Curwood Castle w Owosso (stan Michigen, Stany Zjednoczone USA) jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do niedzieli (Zamek jest zamknięty w styczniu). Bilet wstępu kosztuje 5 dolarów za osobę dorosłą, 2 dolary dla dzieci w wieku 8 - 18 lat, a poniżej 8 lat - 1 dolar..

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

224 Curwood Castle Dr
Owosso, Michigan
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.