Współrzędne geograficzne:
40°50'4"N, 1°42'23"W

Zamek w Zafra

Hiszpański zamek Castillo de Zafra wygląda jak coś z książek Tolkiena i znajduje się na szczycie królewskiego cypla w otoczeniu, które równie dobrze może być zamieszkane przez latające smoki.

Zbudowany na przełomie XII i XIII wieku, wspaniały zamek był przez setki lat przekazywany wśród hiszpańskiej szlachty. Wysokie wieże zamku znajdują się na szczycie potężnej skały znajdującej się na dawnej granicy między chrześcijańskimi i muzułmańskimi terytoriami. Płaska powierzchnia na szczycie skały zwieńczona jest wysokim murem obronnym, co czyni dostęp do zamku niewygodnym nawet dla mieszkających tam mieszkańców.

W XV wieku zamek został oblężony przez króla kastylijskiego, który walczył z ówczesnym właścicielem zamku. I nic w tym dziwnego, że obrona utrzymała się w imponujący sposób.

Zamek był własnością długiej listy szlachty, z których niektórzy naprawiali lub powiększali teren. Są nawet pogłoski o tajnych pomieszczeniach wykutych w skale pod budowlami. Chociaż nigdy nie zostały znalezione, zamek Castillo de Zafra w Hiszpanii absolutnie wygląda jak rodzaj zamku, który by je miał.

Obecnie wieże i budynki są dosyć poważnie uszkodzone, a wiele z nich rozpadało się. Ale dzięki pracom konserwatorskim prowadzonym przez obecniego właściciela zamku, Don Antonio Sanz Polo, po raz kolejny zamek wygląda jak z fantazji. Dziś Castillo de Zafra jest własnością prywatną i każdy, kto chce zwiedzić teren zamkowy, musi uzyskać pozwolenie na wejście do środka i mówi się, że jedynym sposobem jest wspinanie się po drabinie. W górę skały. Niesamowite.

Zamek Castillo de Zafra ma również stać się podstawą do "Tower of Joy" (Wieża Radości) w szóstym sezonie Gry o Tron.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Camino de Campillo de Dueñas
Campillo de Dueñas, 19360
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.