Współrzędne geograficzne:
38°38'29"N, 8°13'4"W

Zamek Castelo de Montemor-o-Novo

Pochodzące z XIII wieku ruiny zamku Montemor-o-Novo (Alentejo, Portugalia) pozostają nawiedzonym, starym zamczyskiem, który może odkryć każdy podróżnik na tyle ciekawy, by przejść przez jej wciąż jeszcze stojące bramy.

W swoim czasie zamek w Montemor-o-Novo w Portugalii był imponującą cytadelą wzniesioną na wzgórzu. Mieszkała w nim szlachta i monarchowie, ale także był wykorzystywany (dzięki wysokim murom i ufortyfikowanym bramom) do ochrony samego miasta. W miarę powiększania się samego miasta, zamek z  Alentejo ostatecznie przestał być wykorzystywany - w XVI wieku przestał się rozbudowywać i zaczął powoli podupadać.

Do dnia dzisiejszego zachowały się duże fragmenty zamku, w tym bramy do miasta i fragmenty murów. Najbardziej jednak rzucają się w oczy wieże, które nadal stoją na wzgórzu. Stara wieża zegarowa, a nawet wysoka cytadela zwana „Wieżą Złej Godziny” wciąż wznoszą się przed niebem.

Odwiedzający portugalski zamek Castelo de Montemor-o-Novo mogą wędrować po terenie fortyfikacji i spacerować po pozostałych częściach murów i rozpadających się twierdz. Jednak ruiny mają setki lat i mogą być zdradliwe, dlatego zaleca się ostrożność.   

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

5 R. da Condessa de Valenca
Montemor-o-Novo
Portugalia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.