Wysepka Vila Franca do Campo

Jeśli baseny i jeziora stały się dla Was zbyt popularne do pływania, być może nadszedł czas, aby zanurzyć się w kraterze starożytnego podwodnego wulkanu, takiego jak ta naturalna laguna na wysepce Vila Franca do Campo w Portugalii.

Ta maleńka wyspa to skalista formacja kraterowa u wybrzeży Sao Miguel. Jej główną atrakcją jest okrągła laguna, którą rozbija maleńki kanał łączący ją z oceanem. Rezultatem jest przejrzysty i spokojny basen, który idealnie nadaje się do pływania i nurkowania.

Wysepka i naturalny basen są dostępne tylko latem, a ich oszałamiajce krajobrazy sprawiają, że stały się popularnym celem podróży. Erozja poprzez ciągłą ekspozycję na wiatr i wodę stworzyła różne formacje skalne wokół wyspy, w tym fascynującą strukturę przypominającą kolumnę.

W ciągu lat wyspa Vila Franca do Campo w Portugalii służyła nawet jako fort militarny. W 1983 roku unikalna lokalizacja została uznana za rezerwat przyrody w celu ochrony endemicznej roślinności wokół krateru, a także skorupiaków i ptaków, które uczyniły wyspę swoim domem.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Rua Luis Medeiros Rezendes Paiva
Vila Franca Do Campo
Portugalia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.