Wyspa Joyxee Island

Brytyjski artysta Richart Sowa mieszka z żoną i psem w trzypiętrowym domu z jacuzzi - na wyspie wykonanej z ponad 100 000 plastikowych butelek.

Wyspa Joyxee Island znajduje się 30 metrów od wybrzeża Isla Mujeres, meksykańskiej wyspy na Karaibach. Podstawa sztucznej wyspy składa się z siatek wypełnionych plastikowymi butelkami. Dom zasilany energią słoneczną posiada pralkę zasilaną falami, dwa baseny kąpielowe, wodospad i łącze internetowe. Celem jest, aby wyspa była całkowicie samowystarczalna, Richart Sowa uprawia też na niej warzywa i zioła.

Wyspa Joyxee na Karaibach w Meksyku to w rzeczywistości druga wyspa butelkowa zbudowana przez Richart'a Sowa. Pierwsza, zwana Spiral Island, została zbudowana w 1998 roku. Po tym jak on i jego pierwsza żona rozstali się, Sowa zdecydował, że jego marzeniem jest życie na wyspie butelkowej pływającej po lagunie niedaleko Puerto Aventuras. Mieszkał tam z dwoma psami aż do 2005 roku, kiedy pierwsza butelkowa wyspa została zniszczona przez huragan Emily.

Richart Sowa spędził następne kilka lat zbierając nowe butelki i zaczął budować wyspę Joyxee Island pod koniec 2007 roku. Zakończył ją pod koniec 2008 roku i otworzył wyspę o powierzchni 8 000 stóp kwadratowych dla zwieddzających. Odwiedzający mogą dostać się do wyspy na ośmioosobowej barce zbudowanej z recyklingowych butelek.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

23 de Noviembre
Isla Mujeres
Meksyk
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.