Wyspa Fadiouth Shell

Każdemu krokowi w Fadiouth Shell towarzyszy zgrzyt tysięcy muszelek pod stopami.

Ulice wyspy Fadiouth Shell pokryte są muszelkami warstwa za warstwą, a cała wyspa zbudowana jest na tych ich milionach, które nagromadziły się przez pokolenia.

Muszle znajdują się w mieście na każdym kroku i są włączone w architekturę. Podczas, gdy ulice wybrukowane małżami przyciągają tłumy turystów, to jest tu jeszcze druga wyspa z muszelek, połączona z Fadiouth przez drewniany most, która jest prawdziwym klejnotem tego obszaru.

Znana tylko ze swojego cmentarza, druga wyspa jest w całości wykonana z muszli. Chociaż prosty i jałowy krajobraz można łatwo zignorować, wyspa jest w rzeczywistości bardzo wyjątkowa. 90% ludzi w Senegalu wyznaje islam ale cała wyspa Fadiouth jest poświęcona cmentarzowi z prostymi grobami, naznaczonymi białymi chrześcijańskimi krzyżami. Zakopany w muszlach cmentarz jest dziwnym pomnikiem religii mniejszości narodowej i przystosował się do krajobrazu muszli wyspy, tworząc piękny cmentarz.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Ile de fadiouth
Mbour
Senegal
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.