Wyspa Charles Island

Legenda głosi, że ta mała wyspa połączona z Milford przez wąską piaszczystą groblę została obłożona klątwą, i to nie raz, ale trzykrotnie. I wciąż może się tu znajować zaginiony piracki skarb.

Ta skromna, 14-hektarowa wyspa, w której obecnie przebywają gniazdujące ptaki, jest przesiąknięta lokalną legendą i tradycją, która obwinia klątwy za brak stałego osadnictwa na wyspie.

Pierwszą klątwą, nałożoną na Wyspę Charles Island, było przekleństwo wypowiedziane przez miejscowego wodza Paugusset w 1639 roku, kiedy sprzedał on wyspę na rzecz europejskich osadników, najwyraźniej wypowiedzianą nie bez złej woli. Inni twierdzą, że wódz był zdenerwowany porwaniem swojej córki. Szczegóły klątwy zatrły się z czasem.

W 1699 roku najsłynniejszy gość wyspy zatrzymał się i rzekomo zakopał tu skarb, a następnie przeklął całą wyspę Charlesa. Był to szkocki pirat Kapitan William Kidd była to ostatnia podróż w jego karierze, tuż przed zwabieniem go w pułapkę prowadzącą do procesu i egzekucji. Obecnie wiadomo już, że zakopał on skarb na wyspie Gardiner w Nowym Jorku, ale ówcześnie sądzono, że pirat mógł pomyśleć o podziale łupu i część ukryć tutaj.

Jeśli pierwsze dwie klątwy są nieco naciągane, to trzecia naprawdę porusza wyobraźnię. Jest w niej miejsce także na skarb - tym razem należący do meksykańskiego cesarza. Skarb ten należał niegdyś do Guatmozina, szesnastowiecznego cesarza meksykańskiego, który zastąpił Montezumę. Podczas trwającego podboju ziem meksykańskich Guatmozin został schwytany i torturowany przez hiszpańskich konkwistadorów pod dowództwem Corteza, którzy próbowali wyciągnąć od niego, gdzie ukrył skarby Azteków. Guatmozin został stracony w 1525 roku, jednak nigdy nie zdradził swojej tajemnicy.

Według jednej z historii, w 1721 roku grupa żeglarzy z Connecticut natknęła się na ten skarb, ukryty w jaskini w Meksyku i wróciła z nim do domu. Mężczyźni doznali szeregu katastrof, co doprowadziło do śmierci czterech z pięciu odkrywców. W panice ostatni żyjący mężczyzna zabrał swój łup na Wyspę Charles Island, gdzie zakopał go i tym samym przeniósł klątwę na wyspę.

Pomimo pokoleń poszukiwaczy skarbów próbujących znaleźć ukryty łup, jak dotąd wszystkie wyprawy zakończyły się fiaskiem.

Z biegiem lat Wyspę Charles Island uznano za świetne miejsce dla klubu jachtowego, wesołego miasteczka, instalacji wojskowych w I wojnie światowej i elektrowni jądrowej, ale dziś jest głównie częścią Silver Sands State Park i działa jako rezerwat przyrody oraz dom dla największych kolonii lęgowych czapli w Connecticut. Odwiedzający poszukujący skarbów są ostrzegani, by uważać na siłę przypływów, które napływają, aby oddzielić wyspę od lądu.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Milford, Connecticut, 06460
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.