Wyspa Burgh

Wyspa Burgh to mała wyspa pływowa w pobliżu miasteczka Bigbury-on-Sea w Anglii, która została zapamiętana z powodu powiązań z Agathą Christie i jej książkami oraz z powodu wspaniałego hotelu w stylu Art Deco.

Słynna pisarka tak bardzo kochała to miejsce, że użyła go jako inspiracji do lokalizacji jednej z jej najsłynniejszych powieści pod tytułem "I nie było już nikogo". Kilka innych znanych literatów, takich jak Noel Coward, także odwiedzało wyspę. Uważa się, że premier Winston Churchill i prezydent Dwight D. Eisenhower spotkali się na wyspie Burgh tuż przed tzw. D-Day (lądowaniem Aliantów w Normandii podczas II Wojny Światowej).

Dziś wyspa, która znajduje się około 250 metrów odwplaży Bigbury Beach, znana jest głównie z dwóch niezwykłych cech: fantastycznego, jednak drogiego hotelu w stylu Art Deco oraz niezwykłych sposobów, dzięki którym hotel zabiera swoich gości na wyspę, gdy morze jest niespokojne, a jego poziom wysoki.

Otóż goście są transportowani na wyspę przy użyciu morskiego traktora, który jedzie po piasku z kołami zanurzonymi w wodzie, podczas gdy kierowca i pasażerowie siedzą na podwyższeniu ponad falami. Były trzy wcielenia tego wyjątkowego systemu transportu. W najnowszej wersji moc silnika ciągnika jest przenoszona na koła przez silniki hydrauliczne.

Hotel jest fantastycznym przykładem stylu Art Deco i wyraźnie był główną atrakcją dla słynnych gości wyspy. Został zbudowany w latach 30tych XX wieku z kilkoma dodatkami, w tym pokojem utworzonym z kabiny kapitana okrętu wojennego HMS Ganges z 1891 roku. Niedawno hotel przejął pobliski zajazd Pilchard Inn, który był w XIV wieku centrum przemytniczym, uważanym przez lata za nawiedzony.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Burgh Island
Devon, Anglia
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.