Wodospad Mzinyathi Falls

Wodospad Mzinyathi, widziany z góry, jest tylko strumieniem, którego miejscowi używają do pobierania wody i prania odzieży. Ale nieco dalej w dół otwiera się mała platforma, z której roztacza się przepiękny widok, a sama rzeka Mzinyathi opada prawie 100 metrów w dół, wprost w bujną, dziewiczą dolinę.

Ten mało znany wodospad znajduje się rzut kamieniem od plaż w Durbanie, zaledwie 20 minut jazdy od kurortu Umhlanga na północ od miasta. Mimo to ma bardzo niewielu gości. Dostęp do wodospadu Mzinyathi w Republice Południowej Afryki nie jest łatwy, ponieważ ostatni odcinek drogi to droga gruntowa pełna dziur i pęknięć.

Jednak Ci, którzy dotrą do tego ukrytego klejnotu, zostaną nagrodzeni pięknymi widokami ze szczytu wysokich piaskowcowych klifów, które oferują również wspaniałe trasy wspinaczkowe. Aby głębiej poznać lokalną kulturę, można też wynająć przewodnika, który zabierze Was w dół wąwozu do Jaskini Rasta u podstawy urwiska. Te skalne konstrukcje są domem dla społeczności Rastafarian, którzy żyją i praktykują swoje duchowe tradycje u stóp wodospadów.

Informacje dodatkowe

Wodospad Mzinyathi w Republice Południowej Afryce jest dostępny z drogi Inanda Dam, pod koniec której trzeba iść jeszcze przez jakieś 150 metrów i powinniście dotrzeć do małej platformy widokowej po lewej stronie. Droga tu się kończy, więc trzeba potem wrócić tą samą trasą.

Aby odwiedzić jaskinie Rasta, do których można dotrzeć ukrytym i dosyć wymagającym szlakiem, należy przewodnika wynająć z wyprzedzeniem. Zaleca się dobre obuwie turystyczne, ponieważ skały mogą być śliskie.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Inanda Dam Road
Matabetule
Iqadi
Afryka Południowa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.