Wioska Bliźniaków Kodinhi

Bliźniaki są dość rzadkie na całym świecie - tylko raz na 80 urodzeń. W Indiach porody bliźniaków są jeszcze rzadsze. Co dziwne, wioska Kodinhi, która ma tylko około 2000 gospodarstw domowych, ma jeden z najwyższych wskaźników narodzin bliźniąt na świecie.

Wioska Bliźniaków jest bardzo podobna do każdej innej osady w tym regionie. Kodinhi przyciągnęło uwagę świata w 2008 roku, kiedy odkryto, że w ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci urodziło się tu prawie 250 par bliźniaków. Tylko w tym roku urodziło się 15 par bliźniaków, choć miejscowy lekarz Krishnan Sribiju uważa, że w regionie jest ich jeszcze więcej.

Zjawisko to jest nieco owiane tajemnicą. Najwyraźniej jest to związane z ludnością Kodinhi (Indie), a nie z samym miejscem, ponieważ kobiety, które opuszczają wioskę, aby założyć rodziny, w równym stopniu rodzą bliźnięta.

Niektórzy naukowcy sugerują, że ma to związek z zanieczyszczeniami w wodzie wioski, ale doktor Sribiju odrzuca to twierdzenie, ponieważ wskaźnik wad wrodzonych w Kodinhi nie jest wyższy niż gdziekolwiek indziej w Indiach. Badacze genetyczni z Indii, Niemiec i Wielkiej Brytanii badają DNA bliźniaków w wiosce, próbując zrozumieć tajemniczo wysoki wskaźnik narodzin bliźniąt, jednak wciąż jeszcze nie mamy wyników.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Nannambra
Indie
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.