Współrzędne geograficzne:
42°11'58"S, 148°19'18"E

Park Narodowy Freycineta i Zatoka Wineglass Bay

Wybrana przez wiele organizacji turystycznych jako jedna z najlepszych plaż na świecie, zatoka Wineglass Bay w parku narodowym Freycineta słynie z czerwonych i różowych granitowych formacji, które to właśnie sprawiają, że jest tak piękna dla turystów. Granit dewonu jest dominującym rodzajem skały w okolicy. Różowy skaleń, który nadaje liniom charakterystyczną różowo-czerwoną barwę, miesza się tu z białym kwarcem i innymi rodzajami skał, tworząc niesamowite widoki. Krystalicznie czysta woda jeszcze zwiększa ten efekt.

Ta część parku narodowego Freycinet, na której leży zatoka, znajduje się na wschodnim wybrzeżu Tasmanii, w Australii, która obejmuje także duży kawałek chropowatej linii brzegowej Tasmanii. Zatoka Wineglass Bay ma klimat zbliżony do klimatu Francji, ale z ponad 300 słonecznymi dniami każdego roku.

Uznana na całym świecie za jedno z kultowych miejsc Tasmanii, zatoka Wineglass Bay to coś więcej niż miejsce na piknik czy plaża. Wineglass przyciąga turystów, którzy chcą obserwować ptaki (znaleźć tu można chociażby orły bieliki), lubią wędkarstwo morskie, nurkowanie, kolarstwo górskie, spacery po plaży i wspinaczkę skałkową.

Park narodowy Freycinet to jeden z najstarszych parków w Tasmanii, założony w 1916 roku wraz z Parkiem Narodowym Mount Feld. W parku znajduje się nie tylko zatoka Wineglass Bay, ale także 49 przeróżnych endemicznych gatunków roślin i zwierząt, w tym kitanka lisia, pseudomysz malutka, kanguroszczurnik tasmański czy kanguroszczur myszaty.

Jak dojechać do zatoki Wineglass Bay?

Zatoka Wineglass Bay znajduje się około 2,5 godziny jazdy od stolicy Tasmanii, miasta Hobart (195 kilometrów) i około dwóch godzin jazdy (175 kilometrów) od Launceston na północy Tasmanii.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Freycinet National Park
Freycinet, 7215
Australia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.