Winda secesyjna Art Nouveau w Bad Schandau

Małe miasteczko uzdrowiskowe Bad Schandau w Niemczech jest podzielone na dwa poziomy - jeden u podnóża góry, a drugi na szczycie wzgórza. Szczególnie dobrym rozwiązaniem było połączenie dwóch połówek miasta windą w stylu secesyjnym Art Nouveau o nazwie Personenaufzug Bad Schandau.

Winda w stylu secesyjnym Bad Schandau w Niemczech została otwarta w Wielkanoc 1905 roku po całym roku budowy. "Personenaufzug Bad Schandau" to młodszy brat windy Hammetschwand w Szwajcarii i wygląda identycznie jak jej odpowiednik, jednak jest sporo mniejsza.

Pomysł wyszedł od lokalnego hotelarza Rudolfa Sendiga, który sfinansował całą konstrukcję windy. Sendig chciał, aby jego goście mieli łatwą i szybką drogę z centrum miasta do pensjonatów i z powrotem.

Wieża windy Bad Schandau Personenaufzug, która ma wysokość około 39 metrów, pozostaje w dużej mierze niezmieniona w stosunku do oryginalnej konstrukcji, wyłączając może kilka ulepszeń silnika mechanicznego. Winda jest wciąż najszybszym i najwygodniejszym połączeniem w Bad Schandau z jego przedmieściami Ostrau, podobnie jak to było ponad sto lat temu. Wędrowcy korzystają również z windy, aby dostać się do szlaków turystycznych, a mała platforma na górnej stacji oferuje malowniczy widok na otaczającą miasto dolinę Łaby.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

23 Rudolf-Sendig-Straße
Bad Schandau
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.