Wieża zegarowa w ratuszu Chester Town Hall

Ten okazały budynek góruje nad centrum miasta Chester w Anglii. Jeśli przyjrzycie się wieży zegarowej, to zauważycie, że coś jest nie tak. Tylko trzy z czterech stron mają zegary.

Strona zachodnia od strony wieży pozostaje pusta. Ponieważ ta ściana jest zwrócona w stronę w Walii, lokalna legenda głosi, że przyczyną braku zegara było to, że "Chester nie będzie mówić Walijczykom, jaka jest pora dnia".

Przypuzczalnie legenda może być prawdą, zważywszy na starą rywalizację obszarów i to, że angielskie miasto znajduje się tuż przy granicy Walii. Nie jest to zresztą wszystko, co świadczy o złej woli między miastem Chester a sąsiednim krajem. Istnieje również miejska legenda o średniowiecznym prawie mówiącym, że każdy mieszkaniec Chester może zastrzelić Walijczyka z długim łukiem, jeśli po zachodzie słońca będzie chodził po murach miasta. Na szczęście ta rzekoma ustawa nie jest prawomocna, a strzelanie do kogokolwiek jest nielegalne.

Ratusz został uroczyście otwarty w 1869 roku przez Edwarda VII, który w tym czasie był księciem Walii. Trzy tarcze zegarów zostały zainstalowane wiek później, w 1979 roku. Wieża zegarowa była luźno oparta na Sukiennicach w Ypres.

Gdzie znajduje się wieża zegarowa w Chester?

Wieża zegarowa znajduje się w ratuszu w Chester. Znajdziecie go na ulicy Northgate Street w centrum miasta. Jest to około 15 minut spacerem od stacji kolejowej.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

25 Northgate St
Chester, Anglia
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.