Współrzędne geograficzne:
52°23'2"N, 4°54'10"E

Wieża Widokowa A'DAM

Wieża widokowa A'DAM może wyglądać na zupełnie nową, ale ta przełomowa budowla została faktycznie otwarta w 1971 roku, kiedy była siedzibą firmy naftowej Royal Dutch Shell. Po wielomilionowym remoncie A'DAM Tower narodziła się na nowo na początku 2016 roku, jako jeden z najbardziej ekscytujących i kreatywnych klubów nocnych oraz pierwszy publiczny taras widokowy w Amsterdamie.

Taras widokowy na szczycie 22-piętrowej wieży A'DAM, wznoszący się wysoko nad panoramą północnej części Amsterdamu, oferuje wspaniały 360-stopniowy widok na centrum miasta.

Na wieży widokowej znajdziemy też najwyższą huśtawkę w Europie. Z uprzężą bezpieczeństwa możemy się tam huśtać tam iz powrotem na zawrotnej wysokości prawie 100 metrów nad Amsterdamem.

Dodatkowe informacje

Na wieżę widokową A'DAM najłatwiej dostać się promem płynącym do Buiksloterweg (jest bezpłatny) z północnej strony dworca kolejowego.

Aby wejść do punktu obserwacyjnego A'DAM, musisz kupić bilet. Ich koszt to 12,5 euro dla dorosłych (12+) i 6,5 dla dzieci (4-12 lat). Huśtawka kosztuje dodatkowo 5 euro.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

2 Overhoeksplein
Amsterdam
Holandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.