Wieża Manaca Iznaga

Wieża Manaca Iznaga na kubańskiej Valle de los Ingenios została wzniesiona w 1750 roku w celu obserwacji i kontrolowania niewolników pracujących na polach trzciny cukrowej wokół plantacji. Warto się wspiąć na wysokość 136 stopni i 7 pięter, aby zobaczyć dolinę. Dzwony na szczycie, które kiedyś regulowały codzienne życie pracowników, są nadal nienaruszone.

Wieża Manaca Iznaga Tower to najwyższa wieża widokowa, jaką kiedykolwiek zbudowano w karaibskim regionie pól trzcin cukrowych. Miejsce dedykowane głównie podróżnym szukającym alternatywnych atrakcji turystycznych poza utartym szlakiem zwiedzania.

Jak dojechać do Manaca Iznaga

Jeśli chcecie, możecie dostać się na plantację trzciny curkowej i wieżę Manaca Iznaga pociągiem parowym z Trynidadu. Ewentualnei trzeba przejechać około 18 kilometrów na wschód od miasta.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Unnamed Road
Trinidad
Kuba
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.