Gigantyczne ręce w kanale Grande w Wenecji

Niestety obiekt Gigantyczne ręce w kanale Grande w Wenecji został na stałe zamknięty.

Podczas gdy hordy turystów płyną gondolami przez słynny wenecki kanał Grand Canal, znajdą się wśród całkowicie historycznej architektury - to znaczy, dopóki nie dotrą do weneckiego hotelu Ca’Sagredo. Tutaj zupełnie nowa instalacja artystyczna obejmuje ściany z XIV wieku, nawiązując do współczesnego problemu tego starego miasta.

Według niektórych naukowców poziom Morza Śródziemnego ma wzrosnąć o 1,5 metra do końca wieku, co oznacza, że pływające miasto może zostać prawie całkowicie zalane już w 2100 roku.

Instalacja artystyczna o nazwie "Wsparcie", stworzona przez artystę Lorenza Quinna, syna aktora Antony'ego Quinna, to para białych dłoni o wadze 2300 kilogramów, wykończonych zmarszczkami, paznokciami i innymi drobnymi szczegółami. Ludzkie ręce zdają się podtrzymywać historyczny hotel przed wpadnięciem do wody, symbolizując zagrożenie, jakie zmiana klimatu może przynieść oraz siłę, którą ludzkość musi powstrzymać.

Rzeźbiarz celowo oparł kształt dłoni na dłoniach swoich dzieci, aby pokazać niewinność i moc następnego pokolenia. Rzeźba wielkich dłoni "Support" została pierwotnie uformowana w studiu w Barcelonie i została przewieziona łodzią na wenecki Grand Canal.

Aktualizacja (Maj, 2018 rok): Niestety rzeźba wielkich rąk została usunięta.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Ca'Sagredo Hotel
Wenecja
Włochy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.