Gigantyczny Budda Guifeng

Trudno przeoczyć śpiącego wielkiego Buddę Guifeng o długości 460 metrów, który ma rozmiar ogromnego tankowca i ma gigantyczną twarz. Nie wspominając o tym, że palce u stóp są wyższe niż przeciętna osoba. Mimo to niewiele jest dokumentacji na temat tego nowoczesnego cudu świata i niewiele informacji na temat jego historii czy szczegółów jego ukończenia.

W 2002 roku chińscy artyści i rzeźbiarze rozpoczęli pracę nad dziełem na wieki. Do tego czasu leżący Budda w Birmie był rekordzistą pod względem wielkości największego posągu Buddy na świecie - imponującej figury wielkiej na 58 metrów. W poczuciu dumy narodowej i chęci monopolu Chińczycy rozpoczęli prace nad rzeźbieniem Buddy z boku wzgórza w Jiangxi.

Ukończony Wielki Budda z Guifeng w Chinach miał mierzyć blisko 460 metrów długości i ogromną wysokość 61 metrów. Najnowsze źródła dotyczące gigantycznej rzeźby twierdzą, że w 2008 roku była ona prawie ukończona.

Dla porównania, Mount Rushmore (Pomnik Prezydentów USA) ma 18 metrów wysokości, a ogromny Crazy Horse Memorial (Pomnik Szalonego Konia) ma 200 metrów długości. Przyjemny śpiący Budda z Jiangxi mógłby z łatwością pożreć te postacie z Ameryki Północnej, ponieważ rozciąga się na całą dolinę.

Chociaż istnieją pewne zdjęcia świadczące o jego ogromnych rozmiarach, wiele z nich w sieci to dokładnie te same zdjęcia, co podkreśla niepewność otaczającą szczegóły gigantycznego chińskiego Buddy i prawdziwości tych oszałamiających wielkości.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Yiyang County
Shangrao Shi
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.