Węgierskie Muzeum Elektrotechniczne (Elektotechnikai Múzeum)

W fascynującym - choć mało znanym i rzadko odwiedzanym - Węgierskim Muzeum Elektrotechnicznym (Elektotechnikai Múzeum) znajdują się generatory elektrostatyczne Wimshurst, generator Van De Graffa, cewki Tesli, model dziewiętnastowiecznego samochodu elektrycznego, wczesne silniki i wiele innych elektrycznych ciekawostek.

Przewodnik w Węgierskim Muzeum Elektrotechnicznym (Elektotechnikai Múzeum) jest wszystkim, czego można sobie wymarzyć po takim miejscu: starszy człowiek z wąsami, w fartuchu laboratoryjnym, bardzo entuzjastyczny. W ramach oprowadzania po obiekcie przepuszczał prąd o wysokim napięciu przez różne gazy, w tym rtęć, które wytwarzały piękne i dziwne niebieskie światło. Pokazywał przeróżne elektryczne cuda.

Múzeum elektrotechniczne mieści się w pięknej starej stacji transformatorowej, dodając atmosferę przełomu wieków. Dodając do tego wspaniałą kolekcę wczesnych urządzeń elektrycznych, jest to ekscytująca wizyta w muzeum dla każdego, kto ma choć najmniejsze zainteresowanie technologią elektryczną.

Wypatrujcie reprodukcji tzw. Jajka Kolumba stworzonego przez Nikola Teslę, które przewodnik chętnie dla Was pokaże. Naprawdę warto!

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

21 Kazinczy u.
Budapeszt, 1075
Węgry
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.