Sanktuarium Włoskich Zwycięstw (Vittoriale Degli Italiani)

Po tym, jak poeta i włoski ultra-nacjonalistka Gabriele d'Annunzio został zepchnięty z okna w próbie zamachu, ułożył on swoje pomysły i dziedzictwo w eklektycznej posiadłości Vittoriale Degli Italiani (Sanktuarium Włoskich Zwycięstw).

Kontrowersyjna postać w historii włoskiego faszyzmu, Gabriele d'Annunzio, kupił swoją posiadłość od niemieckiego historyka sztuki i od razu zaczął przekształcać tereny w kulminacyjną wypowiedź na temat pracy swojego życia.

Pomimo tego, że prowadził działania polityczne przeciwko rządowi włoskiemu, rząd dostarczył d'Annunzio dużo pieniędzy na pracę w majątku, aby swoje kontrowersyjne pomysły trzymał w domu i nie mieszał się do polityki. Główny budynek, znany jest jako "Prioria" i został przemodelowany tak, by zawierał takie ekscentryczne elementy, jak osobne poczekalnie dla gości pożądanych i niechcianych, a także pokój relikwii, w którym znajdowały się przedmioty wiary. Pod dachem wybudowano również amfiteatr inspirowany klasycznie, nawiązujący do miłości d'Annunzio do oratorium.

Gabriele d'Annunzio miał również dwa pojazdy wojskowe postawione na swoim terenie. Jeden, morski krążownik, na którym d'Annunzio służył podczas I wojny światowej, został postawiony na zboczu wzgórza z widokiem na Morze Adriatyckie, aby zawsze być czujnym. Drugi był małym samolotem, z którego poeta korzystał podczas słynnej propagandy nad Wiedniem.

Planowane przed śmiercią mauzoleum vittoriale zostało zaprojektowane przez poetę i znajduje się w najwyższym punkcie posiadłości. d'Annunzio jest tam pochowany wraz z wieloma osobami, które ściśle z nim współpracowały.

Dziś Vittoriale Degli Italiani jest otwarte dla zwiedzających, którzy mogą zwiedzić bujne tereny i inspirującą architekturę. Amfiteatr oferuje regularne koncerty i opery, a rezydencja jest przechowywana jako muzeum dziedzictwa d'Annunzio. Faszyzm nigdy nie wyglądał tak pociągająco jak tutaj.

Jak dojechać do Sanktuarium Włoskich Zwycięstw (Vittoriale Degli Italiani)

Sanktuarium Włoskich Zwycięstw (Vittoriale Degli Italiani) jest bardzo łatwe do znalezienia i dobrze oznakowane. Jego pełen adres to Via Vittoriale, 12, 25083 Gardone Riviera BS, Włochy.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

12 Via Vittoriale
Gardone Riviera
Gardone Riviera
Włochy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.