Ushiku Daibutsu: Wielki Budda Ushiku

Ta masywna, wysoka twarz Amidy Nyorai, znana bardziej pod sanskryckim imieniem Amitābha lub Ushiku Daibutsu (Wielki Budda Ushiku), była przez pewien czas najwyższą statuą na świecie. Jej panowanie trwało od ukończenia w 1995 roku do 2002 roku, kiedy ukończono wizerunek Vairocany w chińskim mieście Lushan. Od tego czasu w Myanmarze ukończono kolejny pomnik, który jest o sześć metrów wyższy, dzięki czemu ten japoński gigant jest trzecim najwyższym posągiem na świecie.

Przedstawione bóstwo, Amitabha, Ushiku Daibutsu (Wielki Budda Ushiku) lub "Budda Nieskończonego Światła", jest niebiańskim Buddą, jak opisano w pismach Mahajany. W Japonii Amida Nyorai jest centralnym buddą sekty Czystej Krainy. Amida jest znany ze swoich dobrych uczynków obejmujących niezliczone przeszłe życia. Po osiągnięciu oświecenia pozwalał sobie na nieustanne odrodzenie, aby pomagać innym - prawdziwy znak Bodhisatwy.

Windą można wjechać do pokoju obserwacyjnego w klatce piersiowej posągu, skąd widać piękną okolicę.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Ushiku
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.