Współrzędne geograficzne:
35°1'34"N, 135°44'7"E

Ulica Potworów Ichijo Yokai Street

Japońska ulica Potworów Ichijo Yokai Street w Kyoto jest dość typową ulicą sąsiedzką, z wyjątkiem dziesiątek potworów stojących jak wartownicy przed większością lokalnych firm.

Ciasna aleja handlowa w Kyoto, znana również jako ulica Yokai Street ("Ulica Potworów"), celebruje często dziwne istoty zamieszkujące lokalny folklor. W japońskiej legendzie istnieje szeroka gama Yokai - Potworów, od dobrych, przez psotne, aż do jawnego zła. Niektóre są zwierzętami, niektóre są ludźmi, a niektóre nieożywionymi przedmiotami, które po prostu ożyły. Wiele stworzeń pochodzi z dziecięcych opowieści lub pouczających bajek, które rodzice opowiadająswoim pociechom, zwykle z morałem. Na przykład "traktuj miotłę z szacunkiem, gdyż gdy ją złamiesz, ożyje i będzie Cię prześladować" - urocze, prawda?

Ulica Potworów Ichijo Yokai Street w Kyoto jest domem dla około 30 tych dziwacznych stworzeń, które zostały stworzone przez właścicieli firm, które nawiedzają. Niektóre z nich są w pełni wyrzeźbionymi figurkami, a inne są dziwnymi ubraniami czy zabawkami.

Pomimo tego, jak mogłoby się to wydawać, ulica nie jest typową atrakcją dla turystów. Jest zamieszkana przez małe lokalne firmy obsługujące klientów w sąsiedztwie. Nie ma sklepów z pamiątkami ani nic podobnego, po prostu zabawne, dziwaczne próby zwrócenia uwagi na okolicę i tchnięcia życia w aspekty zapomnianego japońskiego folkloru.

Informacje praktyczne

Stojąc przy południowym wyjściu ze świątyni na Imadegawa dori, zobaczysz ulicę kierującą na wschód. Idź przez kilka minut na południe, aż natkniesz się na małą grupę sklepów. Skręć na zachód, a spotkasz swoje potwory. Ulica Potworów Ichijo Yokai Street w Kyoto, Japonia czeka.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Ichijo Dori
Kioto, 604-0925
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.