Współrzędne geograficzne:
53°32'53"N, 9°57'45"E

Ulica Herbertstraße

Dawniej jedyna ulica w Hamburgu, gdzie oficjalnie tolerowano prostytucję, ulica Herbertstraße jest teraz instytucją położoną w dzielnicy czerwonych latarni.

Niedaleko słynnej ulicy Reeperbahn znajduje się druga ulica Herbertstraße, która słynie z najlepiej wyglądających i najdroższych prostytutek w Hamburgu oraz z tego, że zakazany jest na nią wstęp kobietom. Duże metalowe barykady na obu końcach krótkiej ulicy informują odwiedzających, że młodzi ludzie poniżej 18 roku życia, a także wszystkie kobiety mają zakaz wstępu. Zgodnie z lokalną tradycją, kobiety, które ignorują te zakazy, mogą zostać oblane tzw. "wodą z penisa", wodą używaną przez klientów do mycia przed spotkaniem z prostytutką.

Ulica została pierwotnie otoczona ogrodzeniem przez nazistów w 1933 roku, ponieważ nie mogli oni zatrzymać praktyki prostytucji w tym rejonie. Postanowili więc po prostu ukryć ją za murami, aby nie mógł jej zobaczyć zwykły obywatel.

Na ulicy Herbertstraße w Hamburgu (Niemcy) znajdują się duże szklane szyby i przyćmione czerwone oświetlenie, dzielące 250 pracujących tu kobiet od swoich klientów, nadają ulicy obskurną atmosferę rodem z filmów sci-fi, którą pogłębia jeszcze cisza tego obszaru położonego w samym centrum miasta.

Ruchliwa dzielnica czerwonych latarni sprawia, że ulica Herbertstraße jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Hamburgu. Pomimo swojej historii i popularności, ulica jest również pod ostrzałem z powodu niepokojącej dyskryminacji ze względu na płeć, jednak zakaz przebywania kobiet na ulicy trwa do dziś.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Herbertstraße
Hamburg, 20359
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.