Dom Ugland House

W 2015 roku amerykańskie korporacje międzynarodowe posiadały w rajach podatkowych około 2,5 bilionów dolarów, czyli więcej niż PKB całej Francji. Te raje podatkowe są rozproszone po całym świecie, a jednym z największych jest niepostrzeżenie usytuowany pięciopiętrowy budynek biurowy w mieście George Town na Kajmanach.

Na świecie istnieje blisko 100 000 podmiotów korporacyjnych, które stosują stopę podatkową 0%, jaka jest na Kajmanach, aby uniknąć płacenia podatków, co jest o wiele większą ilością niż sama populacja tego terytorium. Te tysiące korporacji mogą razem stworzyć miniaturowe miasto lub dużą dzielnicę finansową, ale w rzeczywistości tysiące ich biur ma dokładnie ten sam adres.

Dom Ugland House w George Town zajmuje powierzchnię zaledwie 10 000 stóp kwadratowych, ale jednocześnie jest oficjalnym biurem 18 857 korporacji. Na pięciu piętrach Ugland House znajduje się jedna korporacja zarejestrowana na każde trzy metry kwadratowe powierzchni. Jak zauważył prezydent Barack Obama, "jest to albo największy budynek na świecie, albo największy oszust podatkowy na świecie".

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

335 S Church St
George Town
Kajmany
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.