Tunel widokowy Bund

Próbując przeprawić się przez rzekę Huang Pu w tętniącej życiem dzielnicy Bund w Szanghaju (Chiny), możemy albo wskoczyć na niedrogi wagon metra, albo wybrać się na psychodeliczną wycieczkę przez świetlny tunel widokowy Bund.

Znajdujący się pod kultową Wieżą Oriental Pearl (Orientalna Perła) tunel został zbudowany jako jedna z głównych atrakcji turystycznych dzielnicy Bund i wciąż przyciąga dużą liczbę turystów, mimo że kosztuje ponad dziesięć razy więcej niż metro.

Po wskoczeniu do małego, futurystycznego wagonu, jeźdźcy są spokojnie przewożeni przez tunel pokryty pulsującymi, stroboskopowymi światłami, które próbują symulować lot przez przesiąkniętą kwasem wersję przestrzeni. Bombardowaniu migającymi światłami i kolorami towarzyszy dość złowieszcza ścieżka dźwiękowa przerywana okazjonalną intonacją angielskich słów, takich jak "świecąca gwiazda" czy "piekło". Nie jest jasne, czy Tunel świetlny Bund w Szanghaju próbuje wywołać zdumienie czy przerażenie, ale obie reakcje wydają się odpowiednie.

Pomimo swojej nazwy, Tunel świetlny Bund w Chinach (Bund Sightseeing Tunnel) nie oferuje żadnych atrakcji poza właśnie bombardowaniem sensorycznym. Cała jazda trwa niecałe pięć minut, ale oszałamiający pokaz świetlny może mieć znacznie trwalsze efekty.

Cena przejazdu

Cena, aby wjechać w Tunel świetlny Bund w Szanghaju (Chiny) wynosi 50 RMB (ok. 27 złotych) w jedną stronę, 70 RMB (38zł) za podróż w obie strony.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

300 Zhongshan Dong Yi Lu
Hongkou Qu
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.