Tropical Islands Resort

Ogromny hangar Aerium został zaprojektowany do przechowywania zeppelinów. Teraz jednak jest to mikrokosmos lasu deszczowego i plaż, na których lato nigdy się nie kończy, zwany Tropical Islands Resort.

Hangar sterowców w Krausnick w Niemczech znajduje się na miejscu zbudowanym po raz pierwszy w 1938 roku dla Luftwaffe, który później służył jako radziecka baza lotnicza. Następnie niemiecka firma Cargolifter w latach 90-tych zbudowała tu nowy, masywny hangar. Mając prawie 122 metry wysokości i ponad 300 metrów długości, został zaprojektowany, aby pomieścić ogromne balony do przewozu ładunków i podróży. W 2004 roku obiekt ponownie został całkowicie przekształcony, tym razem jako Tropikalny Park Rozrywki Tropical Islands Resort.

Dzięki sztucznemu nasłonecznieniu, całorocznemu ogrzewaniu i rozległej piaszczystej plaży, Tropical Islands Resort może pomieścić jednocześnie 6000 gości. Zachody słońca są odtwarzane na ekranach wideo dla gości, którzy zdecydują się spędzić noc w namiocie na sztucznej plaży wzdłuż okrążających, kontrolowanych przez człowieka wód lub w salonie w jednym z dziewiczych domków. Balonowe loty wznoszą się nad zainstalowanym lasem tropikalnym, gdzie ptaki latają swobodnie.

Informacje praktyczne

Ośrodek Tropical Islands Resort znajduje się w gminie Krausnick w Brandenburgii, około 35 kilometrów od Berlina. Tropikalny park rozrywki jest otwarty dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli od 6 rano do południa- jedynie turyści, którzy wykupili nocleg mają dostęp do ośrodka 24 godziny na dobę.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Tropical-Islands-Allee 1
Halbe, 15757
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.