Współrzędne geograficzne:
36°54'56"N, 4°46'22"W

El Caminito del Rey (Ścieżka Króla)

W 1901 roku zbudowano ścieżkę przez wąwóz El Chorro, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do elektrowni wodnych przy pobliskich wodospadach. Ukończenie El Caminito del Rey (Ścieżka Króla) zajęło cztery lata. Niedawno odnowiony, niegdyś uważany za jedną z najniebezpieczniejszych ścieżek na świecie, regularnie przyciąga turystów, którzy mają nadzieję go przejść w jednym kawałku.

Dwadzieścia lat po ukończeniu szlaku król Alfonso XIII przekroczył ścieżkę podczas inauguracji nowej tamy. Doprowadziło to do nadania ścieżce nazwy "Ścieżka Króla" lub po hiszpańsku "El Caminito Del Rey". Jednak po przejściu trasy przez króla, szlak zaczął popadać w ruinę.

Sama trasa El Caminito Del Rey w Hiszpanii biegnie 100 metrów nad rzeką i ma tylko jeden metr szerokości. Nie ma poręczy, a część betonowej ścieżki spadła w dół wąwozu, pozostawiając tylko stalową belkę.

Zanim szlak El Caminito Del Rey (Ścieżka Króla) został odnowiony, na całej długości ścieżki przebiegał sznur, na którym można było się zaczepić. Jednak sznurek okazał się niezbyt stabilny. W latach 1999 - 2000 doszło do czterech zgonów z powodu niestabilności ścieżki.

W marcu 2014 roku wspólnie z samorządem regionalnym Andaluzji i władzami lokalnymi Malagi rozpoczęły się prace konserwatorskie. Szlak El Caminito Del Rey jest teraz całkowicie odnowiony i można z niego bezpiecznie korzystać, jednak przed wyprawą w te rejony lepiej sobie zarezerwować możliwość przejścia nim na stronie internetowej atrakcji turystycznej, gdyż bywa tu dużo chętnych.

El Caminito del Rey - Informacje praktyczne

Ścieżka Króla (Szlak El Caminito del Rey) w Hiszpanii znajduje się około 160 kilometrów na wschód od Kordoby i zaledwie 16 kilometrów od małego miasteczka El Chorro. Parking jest dostępny bardzo blisko początku szlaku i kosztuje około 4 euro.

Bilety są dostępne w punkcie wejścia na szlak za 10 euro. Całkowita długość marszu wynosi 5 kilometrów i jest dość łatwa. Aby wrócić, możemy wsiąść do autobusu (bilet 1,70 euro).

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Ardales
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.