Współrzędne geograficzne:
59°26'22"N, 24°43'43"E

Kreatywne Miasto Telliskivi

Kreatywne miasto Telliskivi w Tallinie to największe centrum kreatywne w Estonii. Chociaż dzieli go około 15 minut spacerem od zabytkowego Starego Miasta, warto poświęcić nieco czasu i zobaczyć, co kwitnąca społeczność artystyczna ma do zaoferowania.

Kreatywne miasto Telliskivi (Tallin, Estonia), które składa się z 10 budynków, w których mieści się ponad 200 firm i organizacji, ma swobodną artystyczną atmosferę. Każda indywidualna firma może dowolnie projektować swoją przestrzeń. Eklektyczny wachlarz niedopasowanego wystroju tworzy żywą, artystyczną atmosferę.

Nie musicie iść do Telliskivi w Estonii, aby zrobić coś konkretnego - to piękne miejsce, aby zabić trochę wolnego czasu. To idealny obszar na spędzenie czasu i spotkanie z mieszkańcami Tallina. Znajdziecie tu wiele restauracji, kawiarni i sklepów, każdy inny. Jest też studio jogi, sala koncertowa, a nawet salon masażu.

To także miejsce, w którym odbywa się wiele wydarzeń. W soboty Telliskivi jest gospodarzem największego pchlego targu w Tallinie, gdzie można spędzić godziny, przeglądając wybrane dzieła sztuki, antyki i inne ciekawe rzeczy. ODbywa się tu także ogromny doroczny festiwal żywności, który przyciąga tysiące ludzi.

Telliskivi pozwolił artystom i wolnym duchom Tallina odzyskać zaniedbaną część swojego miasta. Miasto kreatywne Telliskivi tchnęło nowe życie w ponury, dawny kompleks fabryczny, który pierwotnie pojawił się wokół starych torów kolei bałtyckiej.

Jak tu dojechać

Kreatywne Miasto Telliskivi w Tallinie (Estonia) można zwiedzić, dojeżdżając tu tramwajem numer 1 lub 2, wysiadając na przystanku "Telliskivi". Dojście tu na piechotę ze Starego Miasta Tallina zajmuje ok. 10 minut, więc tramwaj wcale nie jest niezbędny.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Telliskivi 60a
Tallinn
Estonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.