Tęczowa Wioska

Trzy lata temu 87-letni weteran wojskowy znany jako "Dziadek Tęcza" (jego prawdziwe imię to Huang Yung-Fu) zaczął malować ściany, drzwi i ziemię swojej małej wioski wojskowej na obrzeżach Taichung na Tajwanie, tworząc Tęczową Wioskę (Rainbow Village).

Każdego dnia Dziadek Tęcza maluje coraz więcej, przywracając do życia zniszczoną powierzchnię wioski dzięki swoim żywym kolorom i postaciom, nadając jej nazwę "Tęczowa Wioska" (Rainbow Village).

W zależności od tego, z kim się rozmawia, Huang Yung-Fu albo zaczął malować, ponieważ był znudzony i chciał rozjaśnić swoje szare otoczenie, albo chciał uratować wioskę przed wyburzeniem przez rząd. Bez względu na prawdziwą historię, wioska stała się mało znanym miejscem turystycznym. Dziadek Tęcza jest teraz jedyną osobą mieszkającą w wiosce i pomimo całej jego sztuki, Tęczowa Wioska w Tajwanie (niedaleko Taichung) jest obecnie zagrożona wyburzeniem, aby zrobić miejsce dla rozwijającego się miasta.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

22 Lane 56, Chūnān Road
Taichung City
Tajwan
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.