Teatr Tieranatomisches

Zbudowany w 1789 roku przez Carla Gottharda Langhansa, architekta odpowiedzialnego za Bramą Brandenburską, Teatr Tieranatomisches na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie jest pięknym budynkiem, który był świadkiem dziesięcioleci badań na zwierzętach.

Założenie teatru anatomicznego wyreżyserował król Fryderyk Wilhelm II, który uważał, że konie i bydło w kraju potrzebują szkoły weterynaryjnej do badania ich chorób. Kopuła została zbudowana z oświetlaną strukturą kratownicową, aby wpuszczać światło, jeszcze przed elektrycznością. Ozdobą wnętrza są murale ze zwierzętami oraz sceny wiejskie, podczas gdy głowy zwierząt i czaszki zdobią zewnętrzną część budynku. Korzystanie z teatru Tieranatomisches rozpoczęło się w 1790 roku.

Budynek jest obecnie najstarszą zachowaną akademicką strukturą Berlina. Po gruntownej renowacji Teatr Tieranatomisches został ponownie otwarty dla publiczności w 2012 roku. Teraz, gdy odbywają się tu wystawy w przestrzeni, zwiedzający mogą doświadczyć teatru klasycystycznego z całą XVIII-wieczną medyczną sławą, szczęśliwie bez ponurego smrodu martwych zwierząt.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Humboldt University of Berlin
Philippstraße 12/13
Berlin, 10115
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.