Takaoka Daibutsu: Wielki Budda Takaoka

Chociaż duży wizerunek Buddy znajdował się w Takaoce co najmniej od 1221 roku, sam gigantyczny Budda był zastępowany wiele razy. W 1745 kapłan w świątyni Gokurakuji wyrzeźbił z drewna Wielkiego Buddę i pomalował go na złoto, ale ten konkretny Daibutsu spłonął, a potem spłonął następny, i następny, a w 1900 wielki pożar całkowicie zniszczył ostatnie drewniane Daibutsu w Takaoce.

Budowa tego obecnego Buddy z miedzi rozpoczęła się w 1907 roku i została ukończona w 1933 roku. Zbudowany przez Matsuki Sozaemon i lokalnych kotlarzy, co zajęło im prawie 30 lat. Od czasu jego ukończenia podjęto liczne naprawy i renowacje i wydaje się, że utrzymanie Takaoka Daibutsu to ciągła walka, ale przynajmniej możemy być pewni, że miedź się nie spali.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Takaoka, 933-0039
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.