Współrzędne geograficzne:
12°35'30"N, 61°24'30"W

Szczęśliwa Wyspa

Tuż obok płytkiego wybrzeża wyspy Union Island na Grenadynach mieszka Janti Ramage, lokalny wizjoner, który zbudował małą placówkę z osobliwym barem, którą nazwał Szczęśliwa Wyspa, na fundamencie muszli wyrzucanych przez morze, które kiedyś stanowiły problem w tej okolicy.

Muszle, choć niemal powszechnie cenione jako kiczowata dekoracja, często są po prostu produktem ubocznym rybaków, którzy zbierają małże ze środka i pozostawiają muszle jako odpad. Stało się to problemem na plażach na wyspie Union Island, która na początku 2000 roku była coraz bardziej nimi zaśmiecona. Widząc ten problem, Janti Ramage (Janti oznacza miłego lub uprzejmego po Francusku), pracując jako wolontariusz ds. ochrony środowiska, opracował unikalne rozwiązanie dla tego naturalnego zanieczyszczenia.

Od 2002 roku Janti zaczął zbierać muszle i skały o podobnej wielkości na płytkiej części pobliskiej rafy, tworząc w końcu własne prywatne schronienie w Saint Vincent i Grenadynach, nazywając je Szczęśliwa Wyspa (Happy Island). Tworząc płaską betonową powierzchnię na swojej nowej wysepce, Janti zbudował mały bar i patio, które obejmuje całą powierzchnię wysepki i sprowadziły palmy z innej pobliskiej wyspy.

Obecnie Janti Ramage prowadzi przyjazny bar dla każdego żeglarza i turysty, który chce wynająć małą łódkę i popłynąć na Szczęśliwą Wyspę, na której Janti mieszka ze swoim partnerem. Godziny otwarcia są elastyczne i konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie, ale w Saint Vincent i Grenadynach jest jeszcze więcej innych "wyluzowanych" miejsc.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Happy Island
Clifton
Saint Vincent i Grenadyny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.