Syri i Kalter: Niebieskie Oko

Znana lokalnie jako Syri i Kalter, ta głęboka studnia podpowierzchniowa, czyli "niebieska dziura", jak się ją często nazywa, zapiera dech w piersiach.

Docierając do nieznanych głębin, ta niebieska dziura w Delawskim Okręgu Albanii zasilana jest podziemną wodą. Turyści podróżują przez wiele kilometrów, by zobaczyć jej naturalne piękno. Jej nazwa, Syri i Kalter, oznacza "Niebieskie Oko" i hipnotyzujące jest wpatrywanie się w jej głębię.

Woda w Syri i Kalter w Albanii jest wyjątkowa ze względu na jej wygląd oraz szafirową głębię pod powierzchnią bardziej spokojnej, turkusowej wody, co jest schematem kolorów obserwowanym zwykle tylko w słonowodnych źródłach. Nurkom udało się zejść na głębokość 50 metrów, ale jej prawdziwa głębokość nie jest jeszcze znana.

Co warto wiedzieć o Syri i Kalter

Do Syri i Kalter w Albanii można dojechać jedynie samochodem, nie kursują tu żadne autobusy.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Unnamed Road
Sarandë District
Albania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.