Współrzędne geograficzne:
50°40'13"N, 7°12'15"E

Nibelungenhalle: Świątynia Richarda Wagnera

Fantastyczny cykl operowy Richarda Wagnera o nazwie Pierścień Nibelunga (Der Ring des Nibelungen) jest inspiracją dla wielu gatunków fantasy, tym samym też inspirowane jest Nibelungenhalle w Niemczech, kamienna świątynia ozdobiona scenami z opery, która ma nawet własną kolekcję "smoków", żyjących i wyrzeźbionych, które przypominają giganta, który stał się smokiem, Fafnira.

Otwarta w 1913 roku, w 100-tną rocznicę urodzin Wagnera, świątynia Nibelungenhalle świętuje dzieła jednego z najbardziej ukochanych artystów w Niemczech. Skomplikowana struktura tego hołdu to połączenie muzeum sztuki i architektury, ogrodu fantasy i zoo.

Oryginalny budynek został skonstruowany tak, by odzwierciedlać epicki zakres fantazji pracy Wagnera, a nazwa miejsca wyryta jest runiczną literą nad drzwiami, ozdobionymi płaskorzeźbami krasnoludów. Wewnątrz sali motywy nordyckie słynnego cyklu operowego Wagnera są wszędzie, od płaskiej Ziemi otoczonej wężem Midgardu, który jest wyłożony płytkami do podłogi, po dwanaście obrazów scen zaczerpniętych bezpośrednio z opery. Kopułowy sufit wsparty jest na sześciu dużych kamiennych kolumnach, nadając całemu miejscu wrażenie starożytnej świątyni.

W 1933 roku, połączona z tyłem sali, została dodana tzw. "Smocza Jama", omszała grota, która zawiera ogromnego 13-metrowego kamiennego smoka chroniącego jaskinię, przypominając bestię zabitą przez mitycznego Zygfryda. Spokojny staw obok bestii otoczony jest płaskorzeźbami bogów, takich jak Odyn i Loki.

Wreszcie, zbudowane w 1958 roku, zostało tu dodane małe zoo z gadami, które zawiera 40 terrariów z egzotycznymi jaszczurkami, które mogły zainspirować samego Fafnira.

Informacje praktyczne

Do Nibelungenhalle w Königswinter (Niemcy) można łatwo dojechać środkami transportu publicznego z Bonn, Siegburga lub Kolonii. Gdy znajdziecie się w Königswinter, po prostu kierujcie się znakami na Drachenfels.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Drachenfelsstraße 107
Königswinter, 53639
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.