Współrzędne geograficzne:
8°37'15"S, 115°5'13"E

Świątynia Pura Tanah Lot

Pura Tanah Lot to jedna z siedmiu starożytnych świątyń oceanicznych na wybrzeżach Bali, które tworzą rodzaj duchowego wału przeciw złym wibracjom toczącym się przez prądy oceaniczne, i która według legend chroniona jest przed demonami przez węże morskie.

Prawdziwe pochodzenie Pura Tanah Lot (świątyni, która stoi na szczycie Tanah Lot) jest zatracone w morskiej mgle czasu, ale zgodnie z legendą została ona utworzona w XVI wieku na polecenie świętego człowieka. Wraz z pozostałymi sześcioma świątyniami morskimi wzdłuż wybrzeża Bali, z których każda znajduje się w zasięgu wzroku od następnej, ma ona dawać hołd morskim duchom.

Ciągłe uderzanie fal w podstawę Tanah Lot stworzyło wiele morskich jaskiń u podnóża formacji skalnych, z których wiele jest domem dla węży morskich. Mówi się, że węże te chronią świątynię przed złymi duchami, jak również mityczny gigantyczny wąż, czający się w wodach wokół świątyni.

Podczas odpływu do Tanah Lot można dojść pieszo. Zewnętrzne sanktuarium świątyni jest otwarte dla zwiedzających, ale wewnętrzne sanktuarium samej świątyni jest zamknięte dla osób niebędących balijczykami. Małe jaskinie odsłonięte przez cofającą się wodę mogą być zbadane przez tych, którzy są zainteresowani wężami morskimi Na plaży przy wyspie Tanah Lot znajduje się jaskinia, w której odwiedzający podobno mogą otrzymać błogosławieństwo od świętego węża.

Mimo, że nie jessteśmy w stanie zbadać dużej części skały Tanah Lot na Bali, sama wyspa niesamowicie wygląda na tle horyzontu oceanu. Oczywiście znaleźć tu możemy też obszar pełen straganów sprzedających tanie towary łatwowiernym zwiedzającym. Być może pewnego dnia wąż strażnika świątyni powstanie i ochroni świętość świątyni przed tymi, którzy wykorzystają jej piękno.

Świątynia  Tanah Lot na Bali - informacje praktyczne

Większość turystów wynajmuje na dzień samochód i kierowcę, aby odwiedzić Tanah Lotwraz z innymi popularnymi świątyniami na Bali, ponieważ są one daleko od siebie. Droga do świątyni Pura Tanah Lot może być niebezpieczna, dlatego jest to wskazane. Alternatywnie możecie zapłacić za taksówkę i poprosić ją, aby poczekała na Was podczas wizyty w tym miejscu. Jeśli macie czas, pola ryżowe po drodze do tej świątyni są warte powolnej jazdy, aby cieszyć się widokiem. Możecie także wybrać się na pobliską plażę Pantai Seseh.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Pura Tanah Lot
Kediri
Indonezja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.