Wodny Pałac Tirta Gangga

Spacerując po wypielęgnowanych trawnikach, wśród basenów i statuł bestii w wodnym pałacu Tirta Gangga, trudno sobie wyobrazić zrujnowane miejsce, jakim nie tak dawno temu była ta atrakcja turystyczna.

Budowa ogrodów rozpoczęła się w 1948 roku i prowadzona była przez ostatniego Raja Karangasenu (pod holenderską władzą kolonialną). Zbudowane były "z miłością", gdyż podobno raja często można było zobaczyć brudzącego sobie ręce z miejscowymi robotnikami, tworząc starannie zaaranżowany ogród z surowego zbocza otaczającego święte naturalne źródło.

Prace zakończyły się dramatycznie w lutym 1963 roku, kiedy to wulkan Mount Agung niespodziewanie wybuchł. Chociaż Wodny Pałac Tirta Gangga ocalał od lawy, trzęsienia ziemi i ludzie gaszący pożary zniszczyli ogrody, zabijając rośliny i drzewa. W wyniku erupcji nieruchomość została porzucona, a zanim personel wrócił, ogrody zostały splądrowane, a rośliny martwe i pokryte popiołem. Przez następne dziesięć i pół roku ogrody Tirta Gangga w Indonezji uległy dalszemu zniszczeniu.

Ambitny proces restauracyjny rozpoczął się w 1979 roku, zainicjowany przez wnuka raja, aż ogrody powróciły do dawnej świetności.

Gdzie w Indonezji znajduje się wodny pałac Tirta Gangga?

Wodny Pałac Tirta Gangga w Indonezji znajduje się w odległości około siedmiu kilometrów na północ od miasta Amlapura.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Tirta Gangaa
Abang Village
Abang, 80852
Indonezja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.