Światowy Park Miniatur

Zaledwie 15 kilometrów od centrum Pekinu i Placu Tienanmen, chiński Światowy Park Miniatur daje odwiedzającym szansę zobaczyć ponad 100 najbardziej znanych zabytków planety - w tym Wielkie Piramidy, Wieżę Eiffla i Statuę Wolności - wszystko miniaturowe. Park jest podzielony na pięć kontynentów oddzielonych czterema małymi "oceanami", mającymi na celu odtworzenie rzeczywistego układu geograficznego Ziemi. Goście mogą opłynąć świat w miniaturowych łodziach motorowych, pojechać drogą lądową samochodami zasilanymi prądem lub wsiąść do kolejki jednotorowej parku na transkontynentalną podróż pociągiem.

Repliki w Światowym Parku Miniatur w Pekinie zbudowane zostały z dbałością o szczegóły, a wiele charakterystycznych punktów zostało stworzonych z materiałów mających naśladować oryginały. Plac Czerwony jest wybrukowany ponad pięcioma milionami małych cegieł wielkości klocków Lego, a Wielkie Piramidy zbudowane są z 200 000 miniaturowych bloków z białego marmuru. W parku znajduje się również zminimalizowany Manhattan, gdzie bliźniacze wieże World Trade Center nadal dominują nad panoramą Nowego Jorku. Niestety Światowy Park Miniatur w Chinach nie jest obecnie zbyt dobrze utrzymany, a czas zaczyna powoli niszczyć jego małe budowle.

W Chinach biurokracja i ograniczenia rządowe w najlepszym wypadku utrudniają podróże międzynarodowe, gdy jednocześnie ale telewizja i internet wprowadzają szybko rosnącą populację chińską w stronę uroku globalnej kultury. W rezultacie miniaturowe atrakcje, takie jak Światowy Park Miniatur, pojawiają się w wielu miejscach, w tym w Kantonie czy w Shenzhen, gdzie chińscy turyści mogą nawet odwiedzić niewielką wersję małego amerykańskiego królestwa - Disneylandu. W końcu świat jest naprawę mały.

Jak tu dojechać?

Do Światowego Parku Miniatur w Pekinie można dojechać linią autobusową numer 905 lub specjalnym autobusem numer 7 (Qianmen - Changchunjie - Liuliqiao). Można także przyjechać tu specjalną linią kolejową Beijing Railway Station East Street - Qianmen - Tianqiao - World Park, która jeździ co około 30 minut, a jej koszt to 3 yuany od osoby.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

158 Feng Bao Lu
Fengtai Qu
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.