Styryjska Zbrojownia

W tej niegdyś militarnie ważnej części Europy w mieście Graz znajduje się Zbrojownia Styrii, ogromna kolekcja morderczego sprzętu, która została stworzona jako prawdziwa zbrojownia i jest obecnie jedną z najbogatszych kolekcji broni historycznej na świecie.

Złapana między stuleciami walk pomiędzy Imperium Osmańskim a Węgrami, austriackia kraina Styria potrzebowała broni. Zamiast być zależnym od importu uzbrojenia, miejscowi i szlachta założyli "Państwową Zbrojownię" w połowie XVII wieku w mieście Graz.

Pięciopiętrowy budynek zawierał tylko jedno piętro przestrzeni administracyjnej, a pozostałe cztery piętra budynku oddane były do przechowywania broni i zbroi, w tym mieczy, tarcz, broni i prymitywnego sprzętu do robienia armat. Zbrojownia była używana przez nieco ponad wiek, zanim została zlikwidowana, gdy Austria scentralizowała swoje siły zbrojne. Budynek i jego broń prawie zostały zabrane, ale mieszkańcom Styrii udało się ocalić to miejsce jako muzeum.

Obecnie Zbrojownia Styryjska posiada oszałamiającą liczbę 32 000 sztuk w swojej kolekcji, na tych samych czterech piętrach, gdzie kiedyś trzymano broń, co czyni ją największą na świecie historyczną zbrojownią. Zbroje (zarówno dla koni, jak i dla mężczyzn) znajdują się na lśniących wystawach w wypolerowanych galeriach, ukazujących zarówno ekspansywną wielkość, jak i militarystyczną potęgę kultury Styrii.

Gdzie znajduje się zbrojownia w Graz

Styryjska Zbrojownia jest bardzo łatwa do znalezienia, w samym centrum Grazu w głównej dzielnicy handlowej.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Graz, 8010
Austria
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.