Stocznia Wraków Statków Gadani

Nieskazitelne plaże z lśniącym białym piaskiem i delikatnymi falami są naprawdę dość powszechne. A przynajmniej ich zdjęcia, ponieważ ozdabiają biura, wygaszacze ekranu i albumy ze zdjęciami z wakacji na całym świecie. Jednak kiedy dodamy do nich liczne wraki statków, robi się bardziej interesująco.

W Gadani w Pakistanie plaża ma inną estetykę. Jest trzecą co do wielkości stocznią wraków statków na świecie i nie jest żartem twierdzić, że ta plaża jest miejscem, gdzie statki umierają. Wypatroszone i rozmontowane muszle dużych i małych łodzi są tu rozrzucone po całej idyllicznej plaży.

Wyciągnięte na brzeg i rozebrane na złom i sprzęt, wiele z tych statków to tylko szkielety, które czekają przez wiele miesięcy, aby je całkowicie zdemontować, a zardzewiałe kadłuby rdzewieją i rozpadają się na wpół zanurzone w wodzie. Wraki Statków na plaży w Gadani w Pakistanie to cmentarz inny niż jakikolwiek inny, gdzie ciała statków milczą i kuszą ciekawskich odkrywców, miłośników historii, a także fanów eksploracji opuszczonych miejsc i statków-widm.

Części tych statków będą żyć przez lata, oczywiście, jako część zespołów mechanicznych lub elektrycznych nowszych, szybszych statków. Inne są całkowicie przetapiane i formowane w nowe kształty. Jednak dla wielu najciekawsze jest właśnie to, co pozostało na plaży Gadani.

Jak dojechać do wraków statków w Gadani?

Aby dostać się do wraków statkó Gadani, należy pojechać na południe od miasta na drogą Gaddani, a następnie skręć w prawo w trafnie nazwaną drogę o nazwie "Stocznia Wraków Statków". Jak można się pomylić?

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Gaddani
Pakistan
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.