Współrzędne geograficzne:
38°50'33"N, 82°8'19"W

Statua Mothmana

Spopularyzowana w książce Proroctwa Mothmana (The Mothman Prophesies) i filmie o tej samej nazwie, legenda o Mothmanie z Wirginii Zachodniej stała się tak dobrze znana, że nawet wystawiono jej nie samowity posąg.

Legenda głosi, że Mothman to wielki tajemniczy potwór, który był widywany, kiedy przemykał po niebie w rejonie fabryk amunicji z II wojny światowej, na północ od Point Pleasant. Począwszy od 1966 roku, wiele różnych osób zaczęło twierdzić, że widziało humanoidalną bestię z ogromnymi rozpiętymi na trzy metry skrzydłami, latającą po niebie w Wirginii Zachodniej. Opowieść mówi, że stworzenie ma ogromne czerwone oczy i twarz owada. Pochodzenie Mothmana przypisywano wszystkiemu, od kosmitów przez eksperymenty wojskowe aż po inne, nadprzyrodzone zjawiska.

Bez względu na to, jaka jest prawdziwa natura mitycznego stworzenia, wysoki na 3,5 metra, polerowany stalowy posąg w śródmieściu Point Pleasant pokazuje, że legenda o Mothmanie nadal będzie trwać w świadomości kulturowej, co z kolei niemalże gwarantuje, że "obserwacje" legendarnego stwora nadal będą od czasu do czasu występować.

Muzeum Mothmana

Odwiedzając statuę Mothmana, warto również zajrzeć do pobliskiego budynku, w którym mieści się muzeum Mothmana, pod adresem 400 Main St, Point Pleasant, Stany Zjenoczone.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Fourth Street
Point Pleasant, Wirginia Zachodnia, 25550
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.