Współrzędne geograficzne:
40°45'1"N, 14°29'12"E

Starożytne burdele w Pompejach

Starożytny lupanar (burdel) rzymskiego miasta Pompeje nadal stoi, a jego mury wciąż zdobią wizerunki erotyczne, nawet pomimo zniszczenia miasta spowodowanego wybuchem wulkanu w 79 roku naszej ery.

Chociaż większość sztuki erotycznej została wyyniesiona ze starożytnego miasta Pompeje do prywatnych kolekcji oraz do niezwykłej kolekcji znanej jako Gabinetto Segreto w Neapolu, freski w Lupanar Grande wciąż zdobią ściany nad kamiennymi łóżkami, gdzie prostytutki z Pompeji zajmowały się obsługiwaniem klientów. Jeszcze inną sztukę erotyczną w Pompejach znaleźć można w nienaruszonym stanie w Domu Vetti oraz w łaźniach podmiejskich.

Nie wiemy dokładnie, czy okryte podczas wykopalisk w 1862 roku malunki w starożytnych burdelach w Pompejach miały służyć jako prezentacja tego, co będzie się działo w danym pomieszczeniu, czy po prostu była to dekoracja. Faktem jest jednak, że wszystkie one przedstawiają narysowane na ścianach sceny erotyczne.

Starożytne graffiti pokrywa ściany, w których kiedyś znajdowało się dziesięć małych pokoi z kamiennymi łóżkami. Lupanar Grande był największym z burdeli w Pompejach, z których większość była po prostu pojedynczym pokojem i w niczym nie przypominała tego "pałacu przyjemności".

Gdzie znajduje się Lupanar Grande?

Starożytny burder w Pompejach o nazwie Lupanar Grande znajduje się kilka przecznic na wschód od forum w Vico del Lupanare i Vico del Balcone Pensile.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Pompeje, 80045
Włochy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.