Opuszczona Stacja Metra Lower Bay

Stacja Lower Bay w Toronto znajduje się bezpośrednio pod stacją Bay na linii metra Uniwersytetu Yonge-Toronto. Używana tylko przez sześć miesięcy w 1966 roku, jest pozostałością po próbie TTC przekierowania pociągów z niewygodnej pętli z północnej linii uniwersytetu do wschodniej linii Danforth.

We wrześniu 1966 roku stacja metra Lower Bay w Toronto została opuszczona. Od tamtej pory drzwi do stacji zostały zamurowane, a sama stacja Lower Bay jest dostępna tylko przez nieoznaczone drzwi przeciwpożarowe. Stacja jest zamknięta dla turystów, choć często jest wykorzystywana w przedsięwzięciach komercyjnych, takich jak filmy i seriale telewizyjne, a także na festiwalach takich jak Nuit Blanche i Doors Open Toronto.

Przez kilka miesięcy w 2007 roku pociągi metra były przekierowywane przez stację Lower Bay, a osoby dojeżdżające do pracy mogły ją zobaczyć po raz pierwszy od 41 lat.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Bay St. and Yonge St.
Toronto, Ontario, M4W 1J2
Kanada
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.